Blog > Komentarze do wpisu

Walka o uczucia!

Nowa miłość Ono ma na imię Luluś;>

Nie wiem czy kojarzycie tego zająca, ale mnie koleś działa już na nerwy.

Ono weszła w fazę oglądania bajek. Mogłaby siedzieć przed tv lub przed kompem na okrągło i nawet nie mrugać. Ja już bez przerwy "kombiduje" (tak słowo "kombinuje" wymawia me dziecię) jak odciągnąć ją od ekranu, ale powiem Wam,że jest ciężko.

A kiedy da się bajkę wybrać, Ono zawsze mówi, że chce Lulusia. To taki beznadziejny zając, który ciągle rysuje. Zwyczajny psychol, który za kumpele ma gadającą biedronkę. No widział ktoś kiedyś, żeby biedronka kumplowała się zającem?

Mają niesamowicie drażniące powitanie:"Dzień dobry Luluś. Dzień dobry Kropko (to ta beznadziejna biedrona)." I słysze to co osiem minut, bo tyle trwają poszczególne bajki.

Nie tylko dlatego nienawidzę królika. Chodzi o to, że Ono kocha go bardziej niż mnie ;/ Tak, tak! Nie pomyliłam się. Kiedy pytam czy Ono kocha mamę prawie zawsze odpowie, że nie. Nie wnikam w podłoże psychologiczne bo pewnie musiałabym dojść do wniosku, że gorszej matki to jeszcze świat nie widział. Poczekam jeszcze parę lat, aż usłyszę to od swoich pociech. Po co wychodzić przed orkiestrę.

Natomiast kiedy pytam Ono jaką bajkę jej włączyć zazwyczaj leci taki monolog:

"Ono ce Lulusia. Bo Ono kocha Lulusia. On jet kofany i ładny. I klopecka tes jet kofana."

No nie zatłuc gada?! Lulusia rzecz jasna!

piątek, 26 października 2012, dwaplusono

Polecane wpisy

  • Latka lecą!

    Czas ucieka... a właściwie spierdd..... jakby się za nim paliło. "Melancholija" mnie dopadła moi drodzy, bo mój młodszy potomek dwa dni temu skończył roczek. I

  • Proszę się na mnie nie gniewać!

    Gdyby można było dodawać wpisy na bloga przesyłając treść myślami, co pół godziny mielibyśmy tu nową notkę ;/ I strasznie mi żal i smutno, że nie mam czasu i si

  • Pytanie czysto teoretyczne!

    Tak patrze na te swoje dzieci i dochodzę do śmiesznego, a być może błędnego wniosku, że chłopcy rozwijają się szybciej intelektualnie, a dziewczynki szybciej mo

Komentarze
nieperfekcyjnamama
2012/10/26 20:28:36
Z moją M. miałam podobny problem. Bajki, bajki i bajki. Ale odkąd chodzi do przedszkola problem rozwiązał się sam :D
-
zmeczonasaska
2012/10/26 22:38:27
O i ja mam bajkującą się pociechę. Lulusia nie znoszę za muzyczkę która w kółko Macieju leci przez bite 8 minut. Na szczęście moja nie ma wcisku na Lulusia UF! Moja woli Dorę, Diego (dzięki tym bajkom gada po angielsku), Królestwo Bena i Holly, Marta mówi, Ciekawski George i Świat małej księżniczki, czasem klub Przyjaciół Myszki Micky. Staram się i walczę jak mogę aby ją zająć i nie słyszeć wiecznego "chcem bajke", bądź "wyjdziemy jak się skończy bajka". Choć przyznaję, że czasem traktuję youtube'a jak nianię, dzięki której mogę się wykąpać bez obaw, że mała wdrapie się na szafy ;) ja albo bawię się z małą, albo po prostu czekam aż jej przejdzie. Nieperfekcyjnamama daje światełko w tunelu :)
-
gem_ma
2012/10/27 12:11:31
boże słodki...włącz jej lewka rarę:P ja już od tego wymiękam.
a luluś jest be, zgadzam się ;-)
-
maartaa33
2012/10/28 17:03:43
ja przez lulusia,georga,elmo i pewnie jakieś inne przerzuciłam Melę z MiniMini na NickJr.
Fajne bajki.Szczególnie wspomniana Dora,Diego.Moja powtarza słówka po angielsku.Zgaduje tam coś.Gupiki też lubi i Umizumi.Do minimini wracam tylko na Marta mówi,którą Melucha podśpiewuje i tańczy do niej.
Też walczę z bajkami.Mogłaby je oglądać non stop.Dzięki Bogu za przedszkole bo jak wraca i chce bajke to mam mniejsze wyrzuty sumienia (bo przecież pół dnia bajek nie widziała)
I bajki i mnie pozwalają się wykąpać albo zrobić obiad.No takie życie.Co zrobić? Moim zdaniem dobra bajka nie jest zła.Trzeba tylko dobrze wybrać :)
-
sofciaa
2012/10/29 15:04:40
Luluś nie... Za to lubię Dinopociąg :D znam już chyba wszystkie piosenki z tej bajki i jak śpiewam Julce to zawsze zaciesza :D
-
sofciaa
2012/11/06 11:02:40
Zapraszam Cię do zabawy Liebster Blog Award :) coniezabije-wzmocni.blogspot.com/2012/11/60-wyroznienie-liebster-blog-award.html
Dodatki na bloga
Liczniki internetowe